Zapraszamy Państwa do korzystania z nagrań do treningu uważności i prowadzonej wizualizacji, a  od września także na warsztaty reudkcji stresu.

 

Ćwiczenia wizualizacyjne polegają np. na wyobrażaniu sobie bezpiecznego/przyjemnego miejsca, w którym można zapomnieć o stresach

i odpocząć. Może to być las, plaża, ogród,wodospad,wycieczka, park.

 

Trening uważności to tzw. uważna obecność, bycie obecnym tu i teraz, to obserwacja naszego ciała, myśli, emocji, zachowania bez krytyki i oceny. W treningu uważności mamy wiele rodzajów ćwiczeń- dla Państwa przygotowaliśmy ćwiczenie “skanowanie ciała uważność oddechu”. Trening może złagodzić cierpienie i problemy zdrowotne, psychiczne, emocjonalne. Jest to także metoda wspomagająca u pacjentów cierpiących na chroniczny ból, nadciśnienie, choroby układu pokarmowego. Zalecany jest  jako profilaktyka przy nawracającej depresji i chorobach serca.

 

 Od 23 września zapraszamy opiekunów na warsztaty redukcji stresu. Będą odbywały się w soboty w godz. 10:30-12:30. Spotykać się będziemy w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej “Nowolipie” przy ul. Nowolipie 25B (nie mylić z Nowolipki).

Zapisy: tel. 792 890 810 (po godz. 17:00), [email protected]

 

O Autorze

Skomentuj